Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy

Podstawą codziennej pielęgnacji twarzy jest jej delikatne, ale dokładne oczyszczenie, a także dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry produktami przeznaczonymi do jej potrzeb. Kosmetyki do twarzy Gift of Nature zadbają o nią kompleksowo – zawarte w nich składniki, takie jak czystek, oregano, lukrecja, czarnuszka czy jaśmin połączyliśmy z nowoczesnymi aktywnymi surowcami, dzięki czemu objawy problemów skórnych są złagodzone, cera jest zregenerowana i gotowa na długi dzień lub spokojną noc!

I pamiętaj – każda cera jest piękna. Bez względu na niedoskonałości, zaczerwienienia czy widoczne naczynka. My w to wierzymy i chcemy, żebyś Ty też o tym wiedziała!

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Droga do zdrowej cery bywa kręta. Oprócz równowagi hormonalnej, dobrej diety i unikania nałogów – do sukcesu potrzebna jest także świadoma pielęgnacja twarzy. Dzięki określeniu rodzaju cery i konsekwencji w działaniu, zyskasz skórę wolną od niedoskonałości i piekących podrażnień czy przebarwień.

Zobacz, które produkty do pielęgnacji twarzy muszą znaleźć się w Twojej łazience. Zakochaj się w dobroczynnych właściwościach roślinnych składników – to one wyróżniają naturalne kosmetyki do twarzy Gift Of Nature na tle pozostałych produktów. W końcu każda cera jest piękna. Nie ważne jaka – sucha, wrażliwa czy mieszana – ważne, że traktowana z należytą troską.

Naturalne kosmetyki do twarzy – dlaczego warto?

Odżywiamy się coraz lepiej i z tym samym zaangażowaniem kupujemy kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Bogate w roślinne składniki produkty mają spore grono zwolenniczek i zwolenników. Interesują się nimi kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Nic dziwnego, ponieważ są skuteczne, bezpieczne i rzadziej powodują reakcje alergiczne czy podrażnienia. Oparte na składnikach czerpanych z natury kosmetyki do pielęgnacji twarzy są też często nieperfumowane.

Dziś chętniej stawiamy na naturalne kosmetyki do twarzy, bo poważniej podchodzimy do kwestii dbania o zdrowie i środowisko. Dobre produkty do pielęgnacji twarzy poznasz po prostym i przejrzystym składzie. Informacje zawarte na opakowaniach dotyczą też istotnych z punktu widzenia ekologii aspektów procesu tworzenia preparatów – m.in. tego czy opakowanie produktu podlega recyklingowi. Dodatkowo sprawdzisz tam też, czy w Twoim koszyku znalazły się kosmetyki do twarzy wegańskie, a co za tym idzie nietestowane na zwierzętach.

Jakie kosmetyki powinny być podstawą Twojej pielęgnacji?

Postaraj się, aby w dbaniu o cerę asystował Ci dobrany do potrzeb skóry zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Skuteczna działanie zaczyna się od oczyszczenia, ale nie chodzi tutaj tylko o resztki makijażu. Mycie twarzy żelem, pianką lub emulsją pozwala usunąć zanieczyszczenia, nadmiar sebum oraz część martwych komórek naskórka. Na Zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy składają się także kojące skórę toniki, a przede wszystkim nawilżające i odżywiające produkty. Warto, aby znalazł się w nim także kosmetyk zawierający filtr UV oraz wzmacniające działanie kremu serum. Oprócz tego przekonaj się do zabiegów dogłębnego oczyszczania i złuszczania martwych komórek naskórka np. za pomocą drobnoziarnistego peelingu do twarzy.

Pamiętaj jednak, że kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy potrafią zdziałać cuda i są warte każdych pieniędzy, ale tylko regularność i konsekwencja pozwolą Ci zobaczyć i poczuć efekty pielęgnacji.

Pielęgnacja twarzy naturalnymi produktami od A do Z

Doskonałym sposobem na odzyskanie równowagi i zachowanie młodego oraz zdrowego wyglądu jest kilkuetapowa rutyna. Wdróż w życie nawyki w postaci przyjemnych rytuałów, których podporę stanowią naturalne kosmetyki do twarzy.

Po zmyciu makijażu pora na dogłębne oczyszcznie. Nie ważne czy korzystasz z żelu, pianki lub emulsji do mycia – kosmetyk należy nakładać delikatnymi okrężnymi ruchami, wykonując przy okazji masaż twarzy i na krótką chwilę pozostawić go, a potem spłukać. Po ostrożnym osuszeniu twarzy czas na przywracający skórze odpowiednie PH tonik i kilka kropel regenerującego serum. Po 15 minutach wystarczy wklepać krem pod oczy, do twarzy… i gotowe. Oczyszczanie cery trzeba powtarzać dwa razy dziennie, natomiast zabiegi złuszczające w postaci peelingu dwa lub trzy razy w tygodniu.

Typ skóry a kosmetyki do pielęgnacji

Chcesz kupić idealne dla Ciebie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ale nie wiesz od czego zacząć? Cera każdego człowieka wymaga indywidualnego podejścia do kwestii dbania o urodę – dlatego świadoma pielęgnacja twarzy to taka, którą oparto na sprawdzonych produktach dedykowanych do konkretnego typu cery i wieku. Sprawdź, jaki typ cery posiadasz i skutecznie unikaj błędów w pielęgnacji.

Najbardziej charakterystyczne i często spotykane są dwa typy cery – tłusta i sucha. Pierwsza z często błyszczy się, sprawia wrażenie szarej i grubej. Pojawiają się na niej wągry, zaskórniki, wypryski i rozszerzone pory. Cera sucha jest mało elastyczna, skłonna do podrażnień i napięta lub podatna na uszkodzenia. Skóra mieszana łączy w sobie cechy cery tłustej, suchej lub normalnej. Można zauważyć na niej nadmierne wydzielanie łoju w strefie T oraz suchość lub częste uczucie spięcia w okolicy policzków. Cera normalna to niedościgniony wzór rodem ze zdjęć na Instagramie. Lekko zaróżowiona, jędrna, pozbawiona przebarwień, bez skłonności do powstawania defektów – niestety taką skórą pochwalić mogą się jedynie nieliczni dorośli i dzieci przed okresem dojrzewania. Ten typ cery nie wymaga dodatkowych działań i bardzo dobrze znosi wszelkie zabiegi kosmetyczne, ale nie oznacza, to, że nie potrzebna jej regularna pielęgnacja, oczyszczanie i nawilżanie.

Dlatego nie ma mowy o jednym cudownym kosmetyku idealnym dla każdego. W przypadku skóry suchej sprawdzą naturalne kosmetyki do twarzy bez alkoholu. Jej pielęgnacja powinna opierać się na nawilżaniu i odbudowie warstwy ochronnej naskórka. Przykładem produktu wspierającego regenerację skóry suchej jest prebiotyczne serum do twarzy Gift of Nature. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy o cerze mieszanej muszą skutecznie ograniczać produkcję łoju i nie wysuszać przy tym zdrowych lub skłonnych do podrażnień części twarzy. W przypadku tego typu urody oprócz dedykowanych produktów sprawdzi się zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy, w którym znajdą się zarówno te przeznaczone dla cery tłustej i suchej lub wdrożenie punktowej pielęgnacji problematycznych stref.

Niezależnie od tego, który rodzaj cery posiadasz i jak daleka jest ona od ideału – osiągnij równowagę i zatroszcz się o skórę – pomogą Ci w tym wegańskie kosmetyki do twarzy produktów Gift Of Nature.

error: Nie kopiować