Toniki i mgiełki

Toniki i mgiełki

Toniki i mgiełki do twarzy

Toniki do twarzy są dla wielu z nas jedynymi z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji. Produkty te oraz oparte na tym samej zasadzie działania, co toniki mgiełki do twarzy często niesłusznie mylimy z kosmetykami do demakijażu lub płynami miceralnymi – co w rzeczywistości może być katastrofalne w skutkach. Oba rodzaje produktów wymienionych wyżej mają działanie oczyszczające. Natomiast toniki do twarzy i mgiełki do twarzy – koją i przywracają skórze naturalne pH, które w sposób nieunikniony niszczą i zmieniają pozostałe kosmetyki, wśród nich wymienić możemy: żele do mycia, pianki, emulacje czy wspomniane wcześniej płyny i mleczka.

Tonik do twarzy – co to?

Tonik do twarzy to jeden z najistotniejszych elementów przygotowania twarzy do nałożenia serum i kremu. To płynny kosmetyk oparty na bazie wody, bez którego spora część kobiet i mężczyzn nie wyobraża sobie ani porannego, ani wieczornego rytuału dbania o cerę. Dzięki ekstraktom roślinnym, składnikom witaminowym i substancjom aktywnym preparaty przeznaczone do tonizowania skóry normalizują jej funkcje. Krótko mówiąc – pozwalają naszej cerze odetchnąć i wyciszyć się po zakończeniu innych, często podrażniających skórę działań pielęgnacyjnych. Naturalny tonik do twarzy to zatem element wspierający odbudowę warstwy ochronnej naskórka.

Kiedy i jak używać toniku do twarzy?

Odświeżające toniki do twarzy stosuje się codziennie, ponieważ wiele kosmetyków, z których korzystamy podczas oczyszczania cery z zanieczyszczeń, sebum oraz resztek makijażu zmienia odczyn naskórka, osłabiając florę bakteryjną. Jeśli nie zadbamy o to, aby przywrócić skórze tych znaczących właściwości – narazimy ją na uszkodzenia, przesuszenie, a co za tym idzie powstawanie niedoskonałości. Tę samą rolę świetnie spełniają także tonizujące mgiełki do twarzy.

Kojące toniki do twarzy należy nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę także na szyi oraz okolicach dekoltu – zaraz po dogłębnym oczyszczaniu lub zastosowaniu peelingu  – tak by na czas uspokoić pożary wywołane agresywnymi w walce z zanieczyszczeniami składnikami kosmetyków myjących. Oprócz tego naturalny tonik do twarzy może stać się też elementem porannej pielęgnacji, która poprzedza nałożenie makijażu. Współczesny rynek kosmetyczny daje nam ogromne możliwości wyboru nie tylko składu, ale także formy w jakiej możemy aplikować ten przynoszący odczuwalną ulgę produkt. Oprócz klasycznych kosmetyków, które nakłada się na skórę za pomocą wacików, istnieje jeszcze tonizująca mgiełka go twarzy np. ta z serii naturalnych kosmetyków Gitfs Of Nature. Wygodne opakowanie oraz atomizer pozwalają na przywrócenie odpowiedniego pH, bez konieczności mechanicznego przecierania cery – wystarczy spryskać skórę i poczekać aż produkt wchłonie się i przyniesie jej ukojenie i spokój, których tak bardzo potrzebuje.

Jaki tonik do twarzy wybrać?

Wybór toniku do twarzy tak jak w przypadku pozostałych kosmetyków musi opierać się na znajomości indywidualnych potrzeb skóry. Mimo że zadaniem większości z nich jest przywracanie mikroflory bateryjnej oraz odpowiedniego PH skóry, to nie każdy produkt oddziałuje na cerę z tym samym skutkiem. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć oraz czego tak naprawdę pragnie Twoja cera. Oprócz efektu odświeżenia od produktów tego rodzaju oczekujemy szeregu konkretnych właściwości – w końcu naturalny tonik do twarzy ma także wspierać pozostałe zabiegi kosmetyczne, którym poddajesz swoją cerę. Dlatego podczas zakupów warto przyjrzeć się składom kosmetyków branych przez Ciebie pod uwagę. Najlepsze i najbezpieczniejsze są oczywiście toniki do twarzy oparte na roślinnych składnikach aktywnych – ta zasada dotyczy wszystkich typów skóry. Jednak na tym koniec podobieństw!

Każda cera jest piękna, dlatego zasługuje na odpowiednią pielęgnację. Dla posiadaczek cery pięknej choć mieszanej lub wykazującej skłonności do przetłuszczania – idealne będą toniki do twarzy regulujące pracę gruczołów łojowych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na zwężające pory toniki do twarzy wzbogacone hydrolatem z oregano. Na skłonności do łuszczenia i powstawania podrażnień najlepszy będzie natomiast naturalny tonik do twarzy dedykowany specjalnie dla skóry suchej. Zadaniem takiego produktu jest wspieranie regeneracji naskórka i przywrócenie skórze elastyczności, zmiękczenie jej, a także utrzymanie wilgoci wewnątrz jej komórek. Musi on zawierać czynne substancje, które pobudzają produkcję kolagenu oraz budują warstwę ochronną na skórze. Wśród nich znajduje się np. arginina.

error: Nie kopiować