Kremy pod oczy

Kremy pod oczy

Kremy pod oczy

Skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest znacznie cieńsza niż ta w innych okolicach twarzy. Nie posiada tkanki podskórnej, pozbawiona jest też gruczołów lipidowych. To właśnie ona najgłośniej daje znać o zmęczeniu, manifestuje też to, że znajdujemy się pod wpływem nadmiernego stresu. Jej stan wyraźnie sygnalizuje konieczność zmiany stylu życia. Aby przygotować delikatną i narażoną na podrażnienia skórę pod oczami na trudy dnia i nocy, zdecyduj się na odpowiednio dobrany nawilżający krem pod oczy.

Sam produkt to nie wszystko – w dbaniu o urodę liczy się także Twoja konsekwencja i sposób w jaki przeprowadzasz zabiegi pielęgnacyjne. Znajdź dobry krem pod oczy, który znajdzie się w Twojej kosmetyczce oraz sprawdź, jak nakładać go w sposób profesjonalny i przede wszystkim efektywny. Każda cera jest piękna, ale nie każda wymaga wysiłku w pielęgnowaniu – ta zasada nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości w przypadku delikatnej skóry pod oczami. Niezależnie od typu cery, który posiadasz, musisz dbać o nią z największą troską i najlepiej od zaraz!

Jak nakładać krem pod oczy

W przypadku pielęgnowania skóry pod oczami, brak praktycznej wiedzy na temat aplikowania kremu może przynieść same szkody. W związku z specyficznymi właściwościami naszej anatomii skóra pod oczami potrzebuje odpowiedniej i nastawionej na pobudzanie ciśnienia krwi pielęgnacji. Mimo że samo nałożenie kremu wydaje się proste, to większość z nas robi to nieprawidłowo, czyniąc pielęgnację tych wrażliwych obszarów nieskuteczną, a nawet szkodliwą. Zbyt intensywne wcieranie kosmetyku może podrażnić oczy i wpłynąć na elastyczność oraz jędrność delikatnej skóry okolic oczu.

Przed nałożeniem preparatu trzeba upewnić się, że skóra pod oczami pozbawiona jest resztek makijażu. Dobry krem pod oczy należy delikatnie wklepywać w skórę, ponieważ rozcieranie i wsmarowywanie preparatu może ją rozciągnąć i w efekcie pogłębić zmarszczki. Aplikowanie kremu zaczynamy od dolnej powieki wklepując go opuszkami od zewnętrznej do wewnętrznej strony oka. Potem zajmij się skórą nad oczami – krem najlepiej nałożyć punktowo przy łuku brwiowym i wklepywać tym razem jednak palce powinny kierować się w zewnętrzną stronę – odwrotnie niż w przypadku powieki dolnej. Podczas nakładania kosmetyku warto pamiętać o omijaniu linii wodnej oka oraz rzęs – ponieważ zawarte w nim składniki mogą podrażnić oko i spowodować dyskomfort oraz zaczerwienienia. Dodatkowe tarcie może źle wpłynąć także na kondycję rzęs.

Czy krem pod oczy jest potrzebny do codziennej pielęgnacji?

Zastrzyk składników odżywczych w postaci nawilżającego lub regenerującego kremu pod oczy zredukuje worki pod oczami, niezależnie od płci pozwoli także na zapobieganie powstawaniu nieestetycznych sińców i zaczerwień. Dobry krem pod oczy może rozjaśnić cienie lub zredukować opuchliznę. Najszybciej starzeje się skóra, która jest przesuszona. Dlatego regularne stosowanie tego kosmetyku nazwać można profilaktyką przeciwko powstawaniu zmarszczek. Dobry krem pod oczy o działaniu przeciwzmarszczowym spłyci także istniejące bruzdy. Stosowanie produktów dedykowanych dla tych wrażliwych okolic zalecane jest już od wczesnych lat młodzieńczych. W związku z tym, skóra pod oczami jest najbardziej narażoną na upływ czasu i inne czynniki strefą na twarzy – niemal nieustannie potrzebuje ochrony i nawilżenia. Nawilżający krem pod oczy powinien zatem znaleźć się w każdym pełnowartościowym zestawie do pielęgnacji – zarówno męskim, jak i damskim.

Dobry krem pod oczy stosować trzeba co najmniej 2 razy dziennie – pielęgnacja tych okolic to jeden z istotnych etapów higienicznych i pielęgnacyjnych rytuałów. Ciekawym patentem jest schłodzenie kremu w lodówce przed nałożeniem, aby zmaksymalizować jego kojące właściwości i odświeżyć skórę oraz jeszcze skuteczniej rozprawić się z sińcami czy opuchlizną. Wiele pań i coraz więcej panów decyduje się także na zakup niewielkiej lodówki, w której gromadzą naturalne kosmetyki do twarzy w tym odżywcze i kremy pod oczy na cienie.

Krem pod oczy dla kobiet i mężczyzn

Kremy pod oczy na cienie, a właściwie ich moc doceniają głownie kobiety – to fakt. Jednak po te odżywcze kosmetyki coraz częściej sięgają także panowie. Z pewnością możemy stwierdzić, że nie jest to spowodowane modą, a coraz bardziej świadomym podejściem do dbania o zdrowie i wygląd –  i to niezależnie od płci.

To że męska skóra raczej uznawana jest za grubszą i bardziej tłustą nie oznacza, że panowie odpuścić mogą sobie pielęgnację tych okolic. Nawilżający krem pod oczy dla mężczyzn będzie jednak różnił się od kosmetyków dla kobiet ilością substancji nawilżających, a co za tym idzie także konsystencją. Oprócz tego produkty dedykowane dla fanów świadomej pielęgnacji mają zupełnie inny zapach. Oczywiście nie wszystkie kremy pod oczy na cienie dedykowane do pielęgnacji delikatnej skóry po oczami mają takie samo działanie. Ich wpływ uzależniony jest od substancji zawartych w składzie produktu. Jeśli zależy Ci na rozjaśnieniu skóry pięknej choć zmęczonej i walce psującymi wizerunek obrzękami warto wypróbować nawilżający krem pod oczy z witaminą C oraz B3. Gdy stosowana przez ciebie kuracja ma być skupiona wokół profilaktyki powstawania zmarszczek warto zwrócić uwagę na kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe.

error: Nie kopiować