Peelingi do twarzy

Peelingi do twarzy

Naturalne peelingi do twarzy

Ten kosmetyk przyczynia się do widocznej poprawy wyglądu skóry – dobry peeling do twarzy stał się jednym z kluczowych elementów świadomej pielęgnacji już lata temu. Wzbogacony roślinnymi komponentami, drobinkami lub granulkami produkt przede wszystkim usuwa martwe komórki naskórka, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Dzięki temu dociera głębiej niż klasyczny żel do mycia twarzy – skutecznie odblokowując pory i bezlitośnie zwalczając zaskórniki.

Regularne stosowanie peelingu w pielęgnacji wspomaga proces regeneracji uszkodzonych komórek skóry. Naturalny peeling do twarzy jest także wybawieniem dla osób, które borykają się z bliznami po wyleczonym trądziku, ponieważ masaże z drobinkami pomagają im wyrównać koloryt skóry i nieco rozjaśnić przebarwienia. Jeśli w Twoim zestawie kosmetyków znajduje się dobry peeling do twarzy, to masz pewność, że substancje odżywcze zawarte w kremie i serum do twarzy wchłoną się znacznie lepiej. Sprawdź, który kosmetyk wybrać i jak go stosować, aby cieszyć się miękką i gładką cerą bez zaskórników, niedoskonałości i nieestetycznych grudek.

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Zazwyczaj dzieli się je na peelingi enzymatyczne, te z drobinkami oraz maseczki peel-off. Podobnie jak w przypadku wyboru pozostałych kosmetyków wchodzących w skład zestawu do oczyszczania twarzy, dobór odpowiedniego peelingu musi być podyktowany indywidualnymi potrzebami skóry. Każda cera jest piękna, nawet ta najbardziej problematyczna – co do tego mamy całkowitą pewność. Równie pewni jesteśmy też tego, że naturalny peeling do twarzy rozpieści ją tak, jak na to zasługuje.

Pierwsze z nich – peelingi enzymatyczne – to oparte na roślinnych składnikach kosmetyki, które zamiast ścierać rozpuszczają martwe komórki naskórka. Działają przy tym tylko na powierzchni twarzy. W związku z tym, że nie zawierają drobinek, to dedykowane są dla osób borykających się z przewlekłymi problemami skórnymi. Są alternatywą dla wzmagających dolegliwości mechanicznych produktów. Ich stosowanie zapobiega roznoszeniu bakterii i uszkadzaniu delikatnego naskórka, ponieważ oczyszczanie z ich pomocą jest znacznie mniej inwazyjne, niż w przypadku peelingów mechanicznych. Mogą zawierać złuszczające i nawilżające kwasy AHA lub kwas glikolowy oraz wiele innych roślinnych komponentów  – ekstrakt z owoców papaya, winogron czy ananasa. Kolejny rodzaj to właśnie wymienione wyżej peelingi mechaniczne, których działanie w dużej mierze zależne jest od wielkości i gęstości drobinek wykorzystywanych przy oczyszczaniu i masażu twarzy. Ścierają martwe komórki i zanieczyszczenia i są najskuteczniejsze w walce z zatkanymi porami oraz zaskórnikami i przebarwieniami. Różnicę w wyglądzie oraz gładkości cery zauważyć można często już po pierwszych kilku zastosowaniach. Jednak w przypadku tych kosmetyków bardzo ważny jest umiar, ponieważ zbyt częste złuszczanie naskórka, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Za rodzaj peelingu mechanicznego można uznać także kontrowersyjne i często krytykowane przez dermatologów maseczki do twarzy typu peel – off – one także posiadają właściwości złuszczające – jednak pod żadnym pozorem nie wolno stosować ich na skórę uszkodzoną.

Jak stosować peeling do twarzy?

Skoro z poprzednich akapitów wiesz już, który rodzaj peelingu charakteryzuje się konkretnym działaniem – zobacz – jak stosować każdy z nich, aby pielęgnację opartą o złuszczający peeling do twarzy uczynić skuteczną, a przede wszystkim bezpieczną dla skóry.

Sam sposób nakładania kosmetyku zależy od rodzaju produktu, którym masz zamiar potraktować skórę – dlatego warto zwracać uwagę na to jaki peeling do twarzy  znalazł się w Twoim posiadaniu i zapoznać się z instrukcją dotyczącą pielęgnacji, którą producent umieścił na opakowaniu lub w specyfikacji produktu. Peelingi enzymatyczne zazwyczaj nakłada się i po odczekaniu krótkiego czasu spłukuje, te mechaniczne należy aplikować delikatnymi, okrężnymi ruchami – oczywiście omijając narażone na uszkodzenia i podrażnienia okolice pod oczami oraz uszkodzone miejsca. Po zakończeniu masażu  drobnoziarnistym peeling do twarzy  warto pozostawić go na krótką chwilę, aby pozwolić obecnym w składzie składnikom aktywnym na działanie, a następnie obficie spłukać.

Jak często stosować peeling do twarzy?

W pielęgnacji twarzy nastawionej na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu przykładanie uwagi do konsekwencji jest bardzo ważne. Rzadka lub uprawiana z doskoku pielęgnacja peelingiem nie przyniesie długotrwałych i widocznych efektów niezależnie od ceny kosmetyku, którym dysponujesz. W zależności od potrzeb oraz składu produktu – peeling do twarzy trzeba robić od 2 – 3 razy w tygodniu. Po zastosowaniu głęboko wnikającego w skórę produktu musisz pamiętać o kojącej podrażnioną cerę tonizacji oraz odpowiednim nawilżeniu. Cera, która wcześniej została poddana zabiegom złuszczającym z pewnością szybciej i skuteczniej wchłonie odżywcze serum, a potem ulubiony krem do twarzy.

error: Nie kopiować