Płyny do higieny intymnej

Płyny do higieny intymnej

Higiena intymna. Czy wiesz o tym, że powinnaś dbać o swoje okolice intymne ze specjalną delikatnością? Okolice intymne potrzebują najlepszych, łagodnych i naturalnych składników, które zadbają o Twój komfort. Na szczęście nasze prebiotyczne płyny do higieny intymnej doskonale poradzą sobie z tym ważnym zadaniem. W swoim składzie zawierają wyłącznie łagodne składniki, które nie podrażnią, nie naruszą bariery ochronnej, a utrzymają okolice intymne w doskonałej kondycji. Zawarte w płynach prebiotyki przywracają równowagę mikrobiomu, czyli warstwy ochronnej skóry. Dzięki temu okolice intymne są delikatnie, ale skutecznie odświeżone, chronione i ukojone.

Naturalne płyny do higieny intymnej

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest codzienna troska o higienę intymną. Jednak co w sytuacji, kiedy mimo uważnego dbania o siebie, zdarza nam się odczuwać dyskomfort?

Przyczyną mogą być niewłaściwie dobrane żele do higieny intymnej.
Sprawdź, jakie płyny do higieny intymnej stosować, by zminimalizować ryzyko podrażnienia.

Płyny do higieny intymnej dla kobiet i mężczyzn

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, występuje kwaśny odczyn pH, stanowiący tarczę obronną przed namnażaniem się chorobotwórczych drobnoustrojów.

Niestety, niewłaściwe żele do higieny intymnej, posiadające sztuczne barwniki, konserwanty, silne detergenty, takie jak SLS czy SLES, oraz zasadowe pH, przyczyniają się do niszczenia naturalnych barier ochronnych.

Płyny do higieny intymnej dla kobiet mają za zadanie łagodnie myć, odświeżać i pielęgnować, a także działać nawilżająco i regenerująco.

Żele do higieny intymnej dla mężczyzn muszą posiadać właściwości myjące oraz składniki zmniejszające potliwość i neutralizujące zapach. Należy decydować się tutaj na kosmetyki z d-panatenolem, alantoiną i kwasem mlekowym.

Jaki płyn do higieny intymnej wybrać?

Żele do higieny intymnej powinny być maksymalnie dostosowane do Twoich potrzeb. Inne płyny do higieny intymnej są polecane dla mężczyzn, inne dla kobiet, jeszcze inne będą płyny do higieny intymnej w ciąży. Wszystko ze względu na skład.

Kiedy jesteś w ciąży, dbanie o higienę intymną jest szczególnie istotne. To właśnie wtedy mają miejsce skoki stężenia hormonów, podwyższające pH okolic organów płciowych, zmieniające odczyn kwaśny na zasadowy, sprzyjający namnażaniu się chorobowych drobnoustrojów.

Warto, jeśli płyny do higieny intymnej w ciąży obfitują w wyciągi z szałwii, nagietka, rumianku, kory dębu czy babki lancetowatej. Te naturalne składniki neutralizują powstałe podrażnienia. W ciąży bardzo dobrze jest także pokusić się o żele do higieny intymnejz wykazującym właściwości antybakteryjne wyciągiem z lukrecji.

Lukrecja jest zresztą składnikiem zbawiennym dla wszystkich kobiet. W momencie, gdy zależy Ci na nawilżeniu, regeneracji i delikatnej redukcji podrażnień, sięgnij po bogaty w nią prebiotyczny płyn ochronny.

Przy wyborze weź pod uwagę także prebiotyczny płyn do higieny intymnej łagodzący, który nie tylko złagodzi i przyniesie ulgę, ale i przywróci równowagę warstwie ochronnej Twojej skóry.

Dobre i naturalne płyny do higieny intymnej

Dobry płyn do higieny intymnej powinien zawierać właściwe, naturalne składniki. Należy wymienić tutaj kwas mlekowy, będący naturalną, antybakteryjną substancją wzmacniającą odporność. Dzięki niemu ryzyko powstania infekcji jest znikome. Co więcej, kwas mlekowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH.
Wybierając naturalny płyn do higieny intymnej, warto sięgnąć po kosmetyk z nawilżającą i kojącą prowitaminą B5, która złagodzi otarcia śluzówki i regenerująco zadziała na mniejsze podrażnienia.

Płyn do higieny intymnej naturalny może posiadać także takie składniki roślinne, jak lukrecja, aloes, rumianek, wyciąg z kory dębu czy szałwia. Działają one przeciwzapalnie, a także przeciwbakteryjnie i odkażająco. Z ich pomocą zapobiegniesz stanom zapalnym.

Dobrze wybierać naturalnie, zwłaszcza w przypadku płynów do higieny intymnej. W końcu nasze miejsca intymne to jedne z najdelikatniejszych obszarów ciała, dlatego powinniśmy opiekować się nimi z należytą troską.

error: Nie kopiować