Kremy do twarzy

Kremy do twarzy

Kremy do twarzy

Dostosowana do potrzeb skóry i konsekwentna pielęgnacja może zdziałać cuda, ochronić twarz przed uciążliwymi podrażnieniami, a nawet zatrzymać czas w miejscu! Niezależnie od płci, wieku, genetycznych lub nabytych skłonności organizmu – każda skóra jest piękna i każda potrzebuje troski! Dowiedz się, jaki typ cery posiadasz i sprawdź, które kremy do twarzy są dla Ciebie odpowiednie. Czerp z natury to, co najlepsze razem z Gift of Nature.

Dlaczego kremy do twarzy są tak ważne w pielęgnacji?

Przesuszona skóra nie tylko starzeje się szybciej, jest także znacznie bardziej podatna na zimno, promienie słoneczne, wysoką temperaturę lub niezdrowe dla cery powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Właśnie dlatego podstawą dbania o cerę powinny być dobre kremy do twarzy. W końcu każda skóra potrzebuje codziennej dawki witamin i składników nawilżających – inaczej zacznie sprawiać problemy.

Oprócz tego, że nawilżające kremy do twarzy pozwalają na zachowanie elastyczności skóry, to tworzą na niej coś w rodzaju warstwy ochronnej, zabezpieczając delikatną cerę tych okolic przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Chronią skórę także przed działaniem niektórych kosmetyków kolorowych. Są wręcz konieczne, jeśli nie używasz bazy pod podkład. Oprócz tego na dobrze nawilżonej i zadbanej skórze makijaż układa się lepiej i znacznie dłużej zachowuje swoje właściwości.

Jak dobrać krem do twarzy?

Twoja skóra, mimo że piękna z natury, to oprócz ochrony w postaci filtrów UV, niezaprzeczalnie potrzebuje solidnej dawki nawilżenia. Jak silnej? To z kolei zależne jest od wielu czynników. Na skłonności cery wpływ ma genetyka, styl życia, stan zdrowia oraz warunki w jakich przebywamy. Wybór odpowiednich kosmetyków powinien opierać się na obserwacji, ponieważ zdrowe dla skóry kremy do twarzy, to te dopasowane do typu cery i wynikających z jej skłonności potrzeb. Stężenie nawadniających składników w poszczególnych produktach oraz sama konsystencja kremów zależy właśnie o tego, czego pragnie zmęczona trudami dnia codziennego cera.

Krem do twarzy – na co zwracać uwagę?

Zanim dokonasz zakupów, sprawdź koniecznie, jaki typ cery posiadasz i którego z kosmetyków potrzebuje akurat Twoja skóra. Informacje o tym, dla kogo przeznaczony jest dany kosmetyk znajdują się zazwyczaj na opakowaniu produktu. Aby mieć pewność, że w Twoim zestawie kosmetyków znajduje się bezpieczny i dobry krem do twarzy, przyjrzyj się składowi i wybierz ten z największą ilością naturalnych substancji. Nie do końca wiesz, co oznaczają określenia cera sucha, tłusta lub mieszana? Koniecznie przeczytaj ten tekst do końca.

Za najczęściej spotykaną uważana jest cera piękna choć mieszana. Ten typ urody charakteryzuje -delikatnie przetłuszczona skóra na czole, nosie oraz brodzie i skłonna do podrażnień i przesuszania się skóra w okolicach policzków. W jej przypadku warto zdecydować się delikatne, ale matujące kremy do twarzy. W tej roli sprawdzić mogą się produkty z hydrolatem z oregano regulującym produkcję łoju. Warto, aby w składzie kremu znalazła się także zapobiegającą nadmiernej utracie wody gliceryna lub jej pochodne. Całkowitego i mocnego nawilżenia potrzebuje skóra sucha – czyli skłonna do podrażnień oraz zaczerwień. Jej posiadaczki często skarżą się na uczucie ściągnięcia, z którym doskonale radzą sobie kremy do twarzy nawilżające. Są to produkty zawierające olejki i pozwalające na odbudowanie warstw ochronnych naskórka. Ważne, aby kremy do skóry suchej zawierały skuteczne substancje nawilżające, których przykładem jest naturalny skwalan z oliwek. Skórę twarzy szczególną troską i opieką otaczać muszą także posiadaczki i posiadacze cery wrażliwej lub naczynkowej. W ich przypadku ukojenie przyniosą oparte o naturalne emolienty oraz wyciągi z czarnuszki kosmetyki.

Kremy do twarzy dla kobiet i mężczyzn – czym się różnią?

Niby jesteśmy stworzeni z tej samej gliny, jednak skóra każdego człowieka ma swoje indywidualne potrzeby, na które wpływ ma ogrom czynników. W ich poczet zaliczamy wynikające z fizjologii różnice w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Skóra mężczyzn jest grubsza i nieco bardziej tłusta niż ta u kobiet. Dlatego potrzeby pielęgnacyjne mogą się różnić w związku z płcią. Za te charakterystyczne właściwości odpowiada oczywiście gospodarka hormonalna. Zatem kosmetyki dedykowane dla panów mają nieco mniej substancji czynnie nawilżających niż te przeznaczone dla kobiet. Poza tym kremy do twarzy dla mężczyzn pachną zupełnie inaczej, ponieważ brak w nich słodkich, kwiatowych lub owocowych nut zapachowych, które skutecznie odstraszają panów od pielęgnacyjnych praktyk. Ich konsystencja jest znacznie lżejsza, co pozwala uniknąć przetłuszczania się skóry. Dobry krem do twarzy, który nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn zawiera witaminy z grupy B, cynk, miedź, substancje antyrodnikowe, no i oczywiście filtr UV.

Niezależnie od płci musisz pamiętać i tym, że potrzeby skóry mogą zmieniać się wraz z porami roku, wiekiem, ogólnym stanem zdrowotnym, a także zmianami w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Bardzo dużą rolę w utrzymaniu odpowiedniej kondycji skóry odgrywają także inne warunki środowiskowe. Poziom zanieczyszczenia powietrza oraz konieczność przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach mogą w mgnieniu oka zaszkodzić delikatnej cerze. Dlatego obserwacja i wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, to klucz w stronę świadomej pielęgnacji opartej o nawilżający krem do twarzy.

error: Nie kopiować